Galeria

Andrzejki 2017

06 grudnia 2017
czytaj całość

Z okazji Andrzejek studenci filologii polskiej o spec. glottodydaktycznej przygotowali dla słuchaczy Centrum Nauczania Języka Polskiego dla Obcokrajowców wieczór wróżb. Podczas krótkiego wprowadzenia cudzoziemcy mieli okazję poznać pochodzenie i historię tego zwyczaju oraz spróbować swojego szczęścia w przepowiadaniu przyszłości. Każdy mógł wziąć udział w rozmaitych wróżbach tj. lanie wosku, rzucanie obierek z jabłek, przekłuwanie serc z imionami przyszłych partnerów czy ustawianie butów.

czytaj całość…

Spotkanie wigilijne

22 grudnia 2016
czytaj całość

W połowie grudnia dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw. – Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy oraz  dr hab. Benedykt Odya, prof. nadzw. – Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia oraz studenci programu Erasmus+ wraz z ich opiekunami spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole. Studenci z zagranicy mieli okazję poznać polskie bożonarodzeniowe zwyczaje oraz spróbować wigilijnych potraw. Nie zabrakło również wspólnego

śpiewania kolęd.

 

czytaj całość…

Wigilia uczestników programu Erasmus

22 grudnia 2015
czytaj całość

W grudniowe popołudnie przedstawiciele władz UKW spotkali się z obcokrajowcami studiującymi na naszej uczelni w ramach programu Erasmus. Dla zagranicznych studentów przygotowano poczęstunek, a także krótki wykład dotyczący obchodzenia Bożego Narodzenia w Polsce. Studentki filologii polskiej specjalności glottodydaktycznej przybliżyły obcokrajowcom polskie tradycje świąteczne.  Po wigilijnej kolacji, zgodnie z polskim zwyczajem, studenci otrzymali prezenty.

czytaj całość…

Letnia Szkoła Języka Polskiego i Kultury Polskiej

15 października 2014
czytaj całość

We wrześniu 2014 r. w Centrum Nauczania Języka Polskiego dla Obcokrajowców odbyła się I edycja Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Uczestnicy mieli okazję nie tylko podszkolić umiejętności językowe, ale również poznać naszą kulturę i tradycję.
Na kurs zgłosili się uczestnicy z Wielkiej Brytanii, Holandii, Tajlandii i Nigerii. Program Letniej Szkoły obejmował: intensywną naukę języka polskiego (100  godzin lekcyjnych), zajęcia z zakresu wiedzy o Polsce, imprezy tematyczne oraz wycieczki. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć Bydgoszcz z pokładu tramwaju wodnego, spacerować po Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku, a także uczestniczyć w warsztatach mydlarskich w Muzeum Mydła i Historii Brudu.
Organizatorami Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej było Centrum Nauczania Języka Polskiego dla Obcokrajowców oraz Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Centrum Nauczania Języka Polskiego dla Obcokrajowców
Polish Teaching Centre for Foreigners